Hypoxitréning

Hypoxitréning je ľahká tréningová metóda, zameraná na spaľovanie tukov a cielené vákuové pôsobenie podtlaku.

Základom inovatívneho Hypoxi princípu je po pás siahajúca podtlaková komora, v ktorej je umiestnený stacionárny bicykel. Počas cvičenia na bicykli pôsobí ťah podtlaku na kožné a tukové tkanivo.

Kombinuje podtlakovú terapiu s ľahkým cvičením, čo umožňuje odbúravať tuk na želanom mieste. Hypoximetóda bola vyvinutá lekármi. Využitím znalostí fyziologických procesov v tele človeka v kombinácii s podtlakovou terapiou a špičkovou technológiou vznikla táto vysokoúčinná metóda na boj s celulitídou. Kombinuje ľahký tréning s funkčnými prístrojmi, ktoré niekoľkonásobne zvyšujú jeho účinnosť.

Proces prebieha v týchto dvoch fázach:

  • V prvej fáze sa pôsobením podtlaku nasaje krv do ciev tukovej vrstvy, ktorá sa pri klasickom cvičení neprekrvuje a neprehrieva. Venózna krv sa tým obohatí o mastné kyseliny.
  • V druhej fáze ju následne pretlak vytlačí z tkaniva a po jej okysličení sa dostáva na miesto spotreby - k pracujúcemu svalu.

Hypoxi

Pri prvej návšteve Hypoxištúdia sa každému klientovi vykonáva komplexná analýza postavy, zdravotného stavu a jeho spôsobilosti na hypoxiterapiu. Samozrejmosťou je poradenstvo v oblasti stravovania.

Takto sa HypoxiTrainer vysporiada s celulitídou:
 
80% všetkých žien trpí tvorbou nevzhľadných kožných defektov, takzvanej celulitídy. Táto sa vyskytuje najčastejšie v oblasti stehien a zadku. Odolnosť voči tejto pomarančovej koži je väčšinou veľmi malá, pretože celulitída nie je koncentráciou vody, ale skôr koncentráciou zhlukov tuku v podkožnom tkanive. Celulitída sa môže natrvalo zredukovať len výrazným znížením množstva tuku v oblasti bokov, stehien a zadku. Nanešťastie zriedka zhadzujeme tuky z partií, z ktorých by sme najviac chceli, ale skôr z partií, z ktorých má naše telo najväčší predpoklad sa tukov zbavovať. Ochabnutie spojivového tkaniva a slabá schopnosť zbavovania sa tukov môže mariť akékoľvek pokusy o nápravu, vrátane namáhavých druhov športu a striktných stravovacích metód. Náchylnosť na celulitídu je spôsobená neschopnosťou tela dodávať dostatok krvi do kože a tukového tkaniva problémových partií. Pretože krv je výhradným prostriedkom dopravy energie po celom tele, a tým aj rozhodujúcim faktorom pri spaľovaní tukov, tuky sa spaľujú omnoho rýchlejšie v silne prekrvených častiach tela ako v tých, ktoré majú slabú cirkuláciu krvi. Slabé prekrvenie je možné ľahko zistiť ... Krátkym, 30-minútovým cvičením (napr. jogging, jazdou na bicykli alebo rotopede) môžete veľmi ľahko zistiť, ako intenzívne je prekrvenie určitých partií tela: Až u 80% žien klesá v čase cvičenia teplota kože na nohách a zadku, to znamená, že sú zle prekrvené.
 
Aj s týmto problémom si dokáže poradiť HypoxiTrainer.Zatiaľ čo zákazník spaľuje tuky cvičením na stacionárnom bicykli, správne nasmerované vákuové pôsobenie (podtlak) začína aktivovať tkanivo pozdĺž bokov. Vákuum postupne nasáva krv do tukového tkaniva problémových partií. Tam je potom obohatená správnym množstvom mastných kyselín, potrebných na produkciu dostatočného množstva energie na cvičenie. Počítačom riadené zmeny tlaku zrýchľujú prenos tukov do svalov. Keď sa tuk dostane do svalov, ktoré sú aktívne pri cvičení, je spaľovaný raz a navždy.
Pozitívny vplyv HypoxiTrainer však siaha ešte ďaleko za hranice redukcie tuku v tele. HypoxiTrainer jemne aktivuje samoliečebnú silu tela. Vákuum je nastavené na rytmus, ktorý najlepšie vyhovuje fyziologickým potrebám každého jedinca. Nepretržité striedanie silnejšieho a slabšieho podtlaku podporuje a urýchľuje cirkuláciu krvi v tele a prúdenie tkanivových tekutín. Výsledná zvýšená činnosť metabolizmu a rýchlejšia cirkulácia krvi prináša úľavu krvnému obehu a hrá dôležitú úlohu pri regenerácii žíl.
 
HypoxiTrainer je prvou metódou cvičenia v histórii, pri ktorej sa spaľujú tuky v miestach, kde je to potrebné – dokonca rovno počas procesu terapie. Výsledkom je, že jediné obmedzenie v rámci stravovania po cvičení je, nenabrať späť tuky, ktoré ste prácne stratili, jedením prílišného množstva potravy. Pokiaľ sa zúčastňujete HypoxiTraining terapie, nemusíte hladovať ani sa pridŕžať striktných diét. 
 
Pri VacuTraining nie je nič ponechané náhode.

 

Čo je VacuTraining?

VacuTraining kombinuje výhody cvičenia a vákuovej kúry na vytvorenie novej prirodzenej, ale veľmi efektívnej metódy. Stála zmena tlaku a podtlaku pri VacuTraining pôsobí dvakrát účinnejšie proti celulitíde.

  • Intenzívne prekrvenie tukového tkaniva na problémových partiách
  • Zrýchlený odsun tukových kyselín k trénovaným svalom

VacuTraining neumožňuje iba cielené spaľovanie tukov, ale takisto uvoľnenie a regeneráciu tkaniva. Pri tomto cvičení je efektivita na prvom mieste. Najlepším príkladom toho sú kontrolné funkcie HypoxiTrainer, ktoré zaručujú optimálny efekt a bezpečnosť počas celého cvičenia.

  • HypoxiTrainer v pravidelných intervaloch kontroluje váš tep a automaticky sa prispôsobuje úrovni namáhavosti vášho cvičenia.
  • Najlepší spôsob ako zaručiť odbúravanie tuku je zlepšenie cirkulácie krvi, a to viditeľne, zvýšením teploty kože problémových partií. Integrované senzory zaznamenávajú vzostup teploty.

HypoxiTrainer


 HypoxiTrainer


Galéria

Galéria

Kontakt

Future Relax s.r.o.
Radničné námestie 37, Bardejov 085 01

0905782855,
info@fitnessfuture.sk