Solárium

Solárium vyžaruje svetlo, ktoré má optimálne zloženie pre rýchle a taktiež veľmi efektívne opaľovanie ľudskej pokožky. Špeciálne lampy poskytujú pomerne vysoký podiel mierneho UV "A" opaľovacieho žiarenia. Toto predchádza spáleniu, kým súčasne vyvoláva pekné opálenie do bronzova v extrémne krátkom čase. Okrem kozmetického efektu (atraktívne opálenie) je vhodné množstvo opaľovania zdraviu prospešné pri metabolických poruchách alebo prechladnutí. Tiež veľmi dôležitým faktom je, že počas opaľovania v soláriu sa tvorí v pokožke vitamín "D", ktorý priamo ukladá vápnik do kostí, teda pôsobí proti odvápňovaniu organizmu. Pri rôznych kožných ochoreniach, ako je akné, psoriáza, seborhea sa tiež prejavuje priaznivý efekt opaľovania v soláriu. UV zariadenia (solárium) by nemali používať osoby, (a to v ich vlastnom záujme) ktoré trpeli, alebo trpia na rakovinu kože, alebo sú na to náchylný. Taktiež by sa nemali v soláriu opaľovať tie osoby, ktoré užívajú také lieky, ktoré zvyšujú citlivosť kože na ultrafialové žiarenie. Ak máte na koži trvalé opuchliny, vredy, alebo pigmentové pečeňové škvrny solárium nepoužívajte. Pred použitím solária zbavte svoju tvár kozmetiky a nepoužívajte žiadne produkty slnečnej ochrany. UV žiarenie v soláriách neobsahuje takmer žiadne škodlivé žiarenie typu UV "B" a UV "C" na rozdiel od priameho slnečného svetla. Počas opaľovania v soláriu používajte vždy dodávané ochranné okuliare a odporučenú solárnu kozmetiku. Po opaľovaní v soláriu sa odporúča použiť pleťovú vodu, alebo pleťové mlieko, aby ste predchádzali vysúšaniu pokožky.

V našom fitness centre ponúkame dva druhy solárií: 

Vertikálne Turbo solárium:
HAPRO LUMINA V class 48 XLc Intensive
Počet UV lamp: 48 x 180 W reflektorových kombinovaných UV lamp
Rozmery solária (S x D x V mm):1234 x 1520 x 2350
Ventilátory: 8
 
Horizontálne Turbo solárium:
LUXURA 530 – XLc
Trubice vrchná časť: 27 x 120 W
Trubice spodná časť: 18 x 100 W
 

Rady do solária

 • Dobu opaľovania voľte podľa toho, či s opaľovaním začínate,alebo iba udržujete bronzový odtieň, či ste viac alebo menej citliví na UV- žiarenie a ako rýchlo chcete zhnednúť (rýchlejšie zhnednutie znamená aj rýchlejšiu stratu bronzu).
 • Solárium je najúčinnejšie a najbezpečnejšie, keď sa cítite fit. Ak sa necítite dobre, opaľovanie radšej odložte.
 • Pri ovládaní klimatizácie či ventilátoru si uvedomte, že čím vám je teplejšie, tým efektívnejšie sa opálite. To však neznamená, že by ste mali vypínať ventilátor alebo klimatizáciu! Mohlo by totiž dôjsť k prílišnému prehriatiu organizmu a v strese sa tiež neopálite.
 • Spojte opaľovanie v soláriu s relaxáciou a prehriatím tela. Nebojte sa na chvíľu si zdriemnuť.
 • V soláriu sa oplatí striedať polohy (občas sa zavrtieť). Tam, kde je menej prekrvené tkanivo, vzniknú biele miesta (obvykle na krížoch a pod lopatkami, na ktorých pri ležaní spočíva váha tela).
 • Najintenzívnejšie žiari opaľovacia trubica vo svojom strede, takže najväčší opaľovací efekt bude zreteľný na bruchu a stehnách.
 • Od obsluhy požadujte, nech pred vami utrie lôžko dezinfekčným roztokom. Aj okuliare by ste mali mať vlastné, alebo dobre očistené od potu a vydezinfikované.
 • Upozornite obsluhu, že pri vystupovaní z lôžka kladú všetci spotené nohy na rovnaké miesto. Oplatí sa položiť na toto miesto umývateľnú podložku a pravidelne ju čistiť dezinfekčným roztokom.
 • Sprchovanie pred i po opaľovaní znižuje jeho efekt. Na voda reaguje pokožka obvykle tým, že začne vylučovať maz, ktorý filtruje žiarenie a uzavrú sa póry.
 • Neopaľujte sa po celý rok, nechajte pokožku 1-2 mesiace od žiarenia odpočinúť.
 • K urýchleniu opaľovacieho efektu sa oplatí použiť solárnu kozmetiku (obsahuje vitamín E a Beta-karotén) a proti vysúšaniu pokožky (vysušená pokožka rýchlejšie starne). Pozor, táto kozmetika neobsahuje UV-filtre!
 • Odporúčame sa opaľovať pred tréningom a cvičením. Vtedy opaľovanie poslúži aj ako príprava na záťaž.

Galéria

Galéria

Kontakt

Future Relax s.r.o.
Radničné námestie 37, Bardejov 085 01

0905782855,
info@fitnessfuture.sk